לזכרם של יקירים שהלכו לעולמם

הרוצים להנציח את יקיריהם באכסניה זו של אתר צמח השדה, בנוסח "ארץ ישראל היפה והישנה",
מוזמנים ליצור קשר במייל e-mail
אנו נבנה לכם דף מכובד לזכרם, שיפרוס את פעלם ואת תמונתם, לזיכרון חיובי ו "ליד ועד".

דיני איזיקוביץ' ז"ל (1936-2022)   29/07/2022

פרופ' אמריטוס דן איזיקוביץ', דיני בפי כל מכריו, נפטר לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן בגיל 86. הוא היה בוטנאי מיוחד במינו שהעמיד הרבה תלמידים ומחקריו השפיעו על רבים, בוטנאים וחקלאים.  

חנה אירוב ז"ל - ציירת קוצים (1917 - 1993 )   09/05/2016

חנה אירוב הייתה ציירת ומחנכת. עשרות שנים לימדה ציור בביה"ס הריאלי העברי בחיפה. ביצירה מיוחדת שקראה לה - " ח"י חיי קוצים, סמל לעם ישראל - מקללה לברכה ", הציגה שמונה עשר (ח"י) לוחות ענק, ובהם ציורים רבים של שמונה עשר מיני קוצים. חנה הקדישה את יצירותיה לעם ישראל.

מייק לבנה ז"ל (1932-2011)   25/01/2016

מייק נולד בגרמניה, עלה לארץ עם משפחתו בגיל שנה וחצי לירושלים, בשנת 1950 התגייס לצה"ל במסגרת גרעין נח"ל שהצטרף לקיבוץ מעין ברוך, שם חי לבנה כחבר הקיבוץ עד יומו האחרון. מייק היה אוטודידקט בכל הקשור לידיעת הארץ. הוא היה מראשוני החופרים את עתיקות מצדה והיה שותף לגילויים הגדולים של סודותיו של מקום מפורסם זה. אך לא פחות מעברה של הארץ הוא אהב את הטבע שלה הכיר כל שביל וכל צמח. מייק אהב גם לחלוק את הידע שלו עם אחרים. הוא כתב ספרים רבים, הדריך טיולים וכתב מעל לאלף ערכים לאתר צמח השדה. השאיר אחריו אישה - רותי ארבעה ילדים ונכדים.

מיכאל דשא ז"ל (1998-1915)   25/01/2016

נולד בכ"ג סיון תרע"ה (1915). בבוברויסק, שברוסיה הלבנה .כשהיה כבן עשר (1925) עלה ארצה עם הוריו ואחיו לבית אייזנשטדט. תחילה למד בביה"ס הריאלי בחיפה ואח"כ השתלב בלמודי החקלאות בביה"ס "מקווה ישראל". הוריו, שהחליטו להיות חקלאיים, התיישבו בבאר-טובה הישנה ומשם עברו למושבה פרדס-חנה. עם סיום בית-הספר החקלאי, עזר בטיפוח הפרדסים והמשק החקלאי, בד בבד עם השתתפות פעילה בתנועת הנוער העובד והלומד שבה היה מדריך. בתקופה זו היה מיודד עם חנה סנש שהייתה בשדות-ים.

צבי זילברשטיין ז"ל 1909-2002   25/01/2016

צבי זילברשטיין היה מורה לביולוגיה בביה"ס הריאלי העברי בחיפה במשך כארבעים שנה, זילברשטיין מורה ומחנך, חוקר, אמן והומניסט. הוא האמין כי המדעים והאומניות הם ביטויים משלמים של התרבות האנושית ורוח האדם. 
בהקדמה לספר "צבי זילברשטיין, רישומים של צמחי ארץ ישראל" כותבים רחל ואברהם וכמן: " צבי סיפר לנו שהרגיש כי קיים בארץ צורך במדריך לצמחיה. לא מגדיר מדעי, אלא ספר פופולארי, שישמש את חובב הטבע הלא מקצועי שמתעניין בהכרת הצמחים עם צאתו אל הטבע." מבלי שידענו על כך, גם אנו, בוני האתר הזה הייתה כוונתו דומה.

גינון חסכוני במים