חיפוש צמח

צמחי ארץ ישראל בתוואי כביש 6

כביש 6 מהווה אלמנט סביבתי רחב מימדים ובולט בנוכחותו בנוף הארץ. הכביש וסביבתו הקרובה יוצרים מכלול של אלמנטים, אשר מרכיבים יחד את "נוף הכביש".
בביצוע והפעלת כביש 6, שמה לה לדגל חברת "דרך ארץ" עשייה זהירה, תוך מתן כבוד לסביבה, והתייחסות חסרת תקדים לשיקום הנופי של שולי הכביש.
תשומת לב מיוחדת ניתנת לגישה האקולוגית - שיקום הצומח הטבעי, אשר גדל לאורך תוואי הכביש בעבר הקרוב, וכן החזרה וביסוס הצומח הטבעי אשר גדל בעבר היותר רחוק, ונדחק כתוצאה מהפרה והשתלטות צמחיה פולשנית.

הגישה האקולוגית באה לידי ביטוי בבחירת סוגי הצמחים והשימוש בהם - לקבלת תוצאות המבטאות את הרעיון של כביש "ירוק", המשתלב עם הנופים אותם הוא חוצה, תוך מתן מענה הנדסי לייצוב וביסוס הקרקע. גישה זו באה לידי ביטוי בקטע המרכזי של כביש 6 הכולל כ- 10,000 דונם, מתוכם 8,800 דונם "מגוננים". בקטע זה נשתלו לצידי הכביש ובמפרדה 20,000,000 שתילונים של עשביה מקומית.

הצמחייה הינה אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר ביצירת הקשר והרצף עם הנופים שעוטפים את הכביש - והנצפים ממנו.

בנסיעה לאורך הכביש , ניתן להבחין בתוצאות החיוביות של המאמץ העצום שהושקע, ולחזות שעם התבגרות הצמחייה ישתלב הכביש בנוף הסביבה, ונוף הכביש ייצור חוויה חזותית ייחודית, נעימה ובטוחה לנוסע.

הצמחייה המאפיינת את תבניות הנוף תורמת לחוויית הנסיעה, ומאפשרת לנוסע בכביש להבחין בהשתנות הנוף ועונות השנה לאורך התוואי וחודשי השנה.

חב' דרך ארץ בשיתוף עם אתר "צמח השדה" שמחה לתרום להרחבת ההיכרות והידע עם צומח ארץ ישראל הגדל לאורך כביש 6, ומאחלת לכם נסיעה בטוחה ומהנה.