חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2562 צמחים מוגדרים.
גדילן מצוי צבעי ההגנה של הצמחים
סקר עמרם אשל   19/08/2017

לאחרונה התפרסם בהוצאת הספרים הבינלאומית הגדולה שפרינגר, ספרו של פרופ' שמחה לב-ידון, מהפקולטה למדעי-החיים באוניברסיטת חיפה באורנים, שעוסק בשאלה המעניינת, כיצד מתגוננים הצמחים בפני אכילתם בפיהם של בעלי-החיים? הוא מציג בספרו זה תיאוריה חדשה שמסבירה את מגוון הצבעים והצורות של צמחים, שאינם קשורים לפריחה ורבייה, כמנגנוני התחמקות או אזהרה לעיניהם של בעלי-החיים המאיימים על הצמחים.

איכהורניה עבת-רגל מורידים את הכפפות מול המינים הפלשים
עופרי גבאי   15/08/2017

מינים פולשים כבר מזמן לא נמצאים רק בסרטי אימה, אלא הם חלק מהמציאות הישראלית. אלה הם בעלי חיים, צמחים, פטריות ואורגניזמים שחרגו מתחום תפוצתם הטבעי, כתוצאה ממעשי האדם, התפשטו והתבססו בסביבה החדשה אליה הגיעו. מינים אלה מסבים נזק משמעותי והרסני למערכות אקולוגיות טבעיות ולאדם.

אמברוסיה מכונסת על מקורם של זרעי צמחים זרים ומזיקים
סיכם עמרם אשל   01/08/2017

מאמרם של אורית כהן, דורון בר-בורנשטיין , גלינה סידן ולאה מזור, שהתפרסם בגיליון האחרון של כתב העת "אקולוגיה וסביבה" מסכם תוצאות של סקר משלוחי זרעים המגיעים לישראל כמזון לבע"ח וכחומר-גלם לתעשייה. החוקרים מצאו שמשלוחים אל המכילים לא מעט זרעים של צמחים זרים ופולשים אשר נשלחים לכל חלקי הארץ ללא כל פיקוח. הם כנראה מקור עיקרי לחדירתם של צמחים פולשים.

חצב  מצוי חצבים חצבים
המלצות על אתרים בהם פורחים הרבה חצבים   16/09/2016

"החצב פורח והקיץ בורח"- אומר פתגם עממי. ישנם אתרים ידועים שאליהם עולים לרגל יודעי ח"ן בעת פריחת החצבים מכיוון ששם פורחים עשרות ומאות מהם. תופעה זו מוסברת בחלקה בכך שהרוח מפזרת את הזרעים והם נופלים במרחק לא רב מצמח האם . נשלח אתכם לאתרים ולמקומות המדהימים ביותר שראוי לעלות אליהם לרגל בעונה זו כדי שתשמיעו את ה"וואו!" ותטיילו באתרים אלה שיש בהם בדרך כלל עניין נוסף ...

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים