חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2532 צמחים מוגדרים.
דודא  רפואי צמחים, שדים ונפלאות: מפולקלור צמחי ארץ - ישראל
ספר חדש לאמוץ דפני וסאלח עקל ח'טיב   12/02/2017

ספר זה הוא מחווה לצמחי הארץ והשובל התרבותי שהם נושאים על עליהם, פרחיהם וצמרותיהם משך הדורות. הצמחים מלווים את האדם, מעצם קיומו הבסיסי, כספקי מזון, לבוש, מקלט והסקה. הקפיצה הגדולה בהתפתחות האדם ובהפחתת תלותו הבלעדית, במשאבי הבר כלקט-צייד, נעשתה עם ביות הצמחים וראשית החקלאות.

שקד  מצוי הפריחות היפות ביותר של שקדיות
צאו לחבק שקדיות פורחות   11/02/2017

פריחתו המרשימה  של  עץ השקד מצוי  (שקדייה) בעיצומו של חורף קר הפך למיתוס ולסמל החג  -טו' בשבט בארץ ישראל.  בעוד רוב העצים נמצאים בשלכת קרה ואפורה, (וגם עץ השקד) , מתכסה העץ  שלנו בכמות אדירה של פרחים גדולים  וריחניים, כמו שמלת כלה,  בצבעים לבן עד ורד עז, ובולטת בנוף ביופייה ובריחה הנעים. זהירות ! גם הדבורים מכירות את הסוד ומגיעות בהמוניהן לאסוף צוף ואבקה .

אלון התבור אמוץ דפני
"הענק באלונים" - שירי עצים   01/01/2012

נדמה שכמעט אין כותב שירה שלא נזקק מימיו לעצים כנקודות ציון במפת נעוריו, נפשו או חלומותיו. עצים טבועים עמוק בנוף הפיזי, ההיסטורי והתודעתי של בני האדם באשר הם. אפשר, אולי, לעוקרם באופן ממשי, אך שורשיהם ומורשתם משתרגים וממשיכים לפכות בעורקינו ימים רבים.

גדילן מצוי עורו המלקטים וחובבי צמחי הבר
אוכלים עשב...   04/02/2011

עונה זו של השנה, היא המתאימה ביותר לליקוט עלים וגבעולים למאכל, העלים רכים ורכים, טריים ובריאים, צאו ללקוט. (שימו לב מי מהם מוגן ואסור בקטיף) בהמשך מתכונים וגלריה שתתסייע בידכם לזהות את הצמחים ללא חשש לאכילת צמחים רעילים.

ארכיון

צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים