חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2527 צמחים מוגדרים.
שערות-שולמית מצויות סיסטמטיקה עדכנית של צמחי רקמת-ההובלה חסרי הזרעים (שרכנים)
ד"ר דרור מלמד   04/01/2017

לאחרונה (נובמבר 2016) פורסמה הרשימה העדכנית ביותר, המבוססת על כלל הידע הטקסונומי, המולקולרי והפילוגנטי שהצטבר עד עתה בתחום מיון השרכנים. בדומה לקבוצה העוסקת בפילוגנטיקה של צמחי הפרחים (APG, כאשר כיום הרשימה העדכנית ביותר היא APG IV, ראו עדכונים בטקסונומיה של מכוסי הזרע), התאגדה קבוצה בת 94 חוקרים, מומחים לשרכנים (פטרידולוגים, pteridologists), תחת השם: The Pteridophyte Phylogeny Group (PPG I).

פתילת-המדבר  הגדולה "במה מדליקין" - על פתילות ושמנים לנר שבת ונר חנוכה
ד"ר אביבית שוויקי- מתניה   06/01/2017

הנר הדולק היה אחד מסממני החיים בבית הקדום. רק תאורת החשמל בבית המודרני החליפה אותו. מגוון של בתי נר, פתילות ושמנים היו בשימוש, תלויים באזורי המחייה השונים ובהישג ידו של המשתמש.

בוציץ סוככני התפריט הצמחוני של האדם הקדמון
רמז: לא רק בשר... צמחים רבים!   10/12/2016

לאחר מחקר ממושך חושפת פרופסור נעמה גורן־ענבר, מהמכון לארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית, שחקרה במשך שנים עדויות לאורח חייהם של האדם הקדמון את התפריט הצמחי העשיר שנהג לאכול האדם הקדמון. אוסף הצמחים האכילים בן ה־780 אלף שנה, שנחשף בחפירות ארכיאולוגיות באתר גשר בנות יעקב, הוא הגדול והמגוון ביותר שנמצא במסדרון הלבנטיני

צבר מצוי הצבר בסכנת הכחדה - מי מנסה להגן עליו?
מצפון נפתחה הרעה.   24/11/2016

צבר הוא סמל ואייקון ישראלי. הקקטוס הקוצני, ששמו העברי מתאר נאמנה את תכונתו לצבור מים, היה מסימני ההיכר של תרבות החקלאות הערבית ומשם עשה את דרכו במהירות לציונות הישראלית. שיח הצבר שבשנים הראשונות לאחר קום המדינה, היה כינויו של יליד הארץ,נמצא עכשיו בסכנה מפני כנימה המסכנת את קיומו בארץ .

ארכיון

צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים