חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2572 צמחים מוגדרים.
חבליל  מצוי עונת הטחבים הגיעה
דרור מלמד   14/01/2018

עם בוא הגשמים, שבים הטחבים לחיים. הצמחים הקטנטנים שהיו יבשים ומתפוררים במהלך חודשי הקיץ, החלו מוריקים ומשגשגים עם מגע טיפות הגשם הראשונות. במהלך חודש פברואר רבים מהם יצמיחו גופי פרי זעירים מגווני צורות - מנבגים.

מבט בוטני על "גינת הבר" למאיר שלו
כתב אמוץ דפני   09/01/2018

"גינת בר" של מאיר שלו הוא ספרו האינטימי, מעין יומן לא סדור, של מי שיש לו שיח וסיג עם קטני הארץ. זאת מנקודת המבט של עובד הגינה מסור הרכון על ברכיו ומטפח את חלקת האלוהים הקטנה שלו. זה ספר של רשמים אישיים שאינו מהווה מסמך גנני או בוטני, ואינו מתיימר להיות כזה, ובכל זאת אמוץ דפני היה יועץ בוטני נסתר...

סתוונית  הרמון סיתוונית כרכום או חלמונית ?
יעל אורגד עושה לנו סדר   05/01/2018

הסתיו אמנם כבר עבר, אך חלקם של שלושת סוגי הפרחים המזוהים איתו ביותר – עדיין פורחים: הסתווניות ( משפחת הסתווניתיים  לשעבר משפחת השושניים), הכרכומים (משפחת האיריסיים) והחלמוניות (משפחת הנרקיסיים), יחד 20 מינים. יעל אורגד עושה לנו סדר ומסייעת להבדיל בין הסוגים והמינים.   

גדילן מצוי עשרת הדיברות למלקט המתחיל
אביבית ג'וטי ברקוביץ'   11/12/2017

החורף אמנם מתמהמה מחוסר גשמים, ובכל זאת כבר מכסה פלומה ירוקה את האדמה והפרחים החלו לפרוח. זה הזמן לצאת וללקט עלים מהטבע. אבל בזהירות רבה. לפניכם כללים לליקוט בנקיטת זהירות רבה. למתכונים שסיפקו  המומחים.  מי שרוצה להתחיל  ולא יודע , יפנה למומחית לליקוט  אביבית שפרטיה בסוף הכתבה, וגם אפשר כבר להזמין את הספר הנהדר שכתבה : "אהבה לטבע"

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים