חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2562 צמחים מוגדרים.
סולנום שחור על צמחים, נחשים ועקרבים
מאת אמוץ דפני וסאלח עקל ח'טיב   18/11/2017

הפחד והיראה מפני נחשים מופיעים תדירות כמעט בכל התרבויות על פני כדור הארץ, הן באמונות עממיות הן בפולחנים דתיים. חיה זו, כך נדמה, מהלכת קסם בלתי רגיל על האדם ומעוררת הן שאט נפש והן הערצה יותר מכל חיה אחרת עלי אדמות. לאור הקשר בין נחשים ורעילות (למען הדיוק, בעברית, המילה "ארס" מתייחסת לבעלי חיים והמילה "רעל" לחומרים ולצמחים),

שיבולת-שועל נפוצה סיכם: עמרם אשל
קליפת הזרע – לא מה שחשבתם!   09/11/2017

במחקרים שפורסמו לאחרונה ממעבדתו של פרופ' גדעון גרפי מהמכונים חקר המדבר של אוניברסיטת בן-גוריון בשדה בוקר, נתגלה שבקליפות הזרעים ואיברים המגינים על העובר ישנם הרבה מאוד חלבונים. בעת ההרטבה של הזרע, מתעוררים חלבונים אלה לפעילות המסייעת לנבט הצעיר ומגנה עליו.

חמנית מצויה שפת הפרחים הויקטוריאנית
פרחים במבט רטרו   29/10/2017

הפרחים אינם רק דרך להבעת אהבה, ביטוי לצער, מתנה או משהו שאנו מביאים לאנשים חולים. הפרחים יכולים לרפא אותנו באופן נפשי ופיזי על ידי ניחוחם, צבעיהם ויופיים. מחברת הספר : "שפת הפרחים" בוחנת נושאים אלה, ואת האמונות התפלות הקשורות לפרחים. ויש גם מיתוסים שנשברים.

אלה ארץ-ישראלית שלכת – התופעה הביולוגית והשתקפותה בתנ"ך
מאת ידידיה ירושלמי   23/11/2011

שלכת היא תופעה טבעית המשותפת לעצים ושיחים, בעיקר רחבי עלים, שמשילים את עליהם ונכנסים לתקופת תרדמה, בדרך כלל בחורף. צמחים מסוימים עומדים בשלכת קיצית. בתקופת המעבר, בין עונת הפעילות של הצמח ובין עונת התרדמה, העלים משנים את צבעם והצמח עובר לעיתים כמה מופעי צבע, עד לנשירתם המלאה של העלים.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים