חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2630 צמחים מוגדרים.
איריס  ארם-נהריים איריסים יפות עיניה איריסים...
על האיריסים היפים הפורחים בארץ   27/02/2017

זוכרים את הביצוע של עופרה חזה לשיר איריסים? מה הקשר לעינים???   איריס היא אלת הקשת בענן במיתולוגיה היוונית. הסוג כולל כ-200 מינים, והוא ידוע בפרחים מרהיבי-עין, ואכן תורבתו ממנו מינים רבים וטופחו כפרחי קטיף וכצמחי נוי בגינות. כל מיני האיריס הגדלים בר בארץ הוכרזו כמינים מוגנים (פרט לאיריס מצוי =צהרון ) , שהוא אכן שכיח).

עתי יופה - האיש וגנו
היכן יש עוד אנשים כמו האיש ההוא   31/12/2015

בנתיב הל"ה שבחבל עדולם גר לו אדם צנום וצנוע, פנסיונר , בעברו מורה לביולוגיה, ידען  מופלג שהקים לפני עשרות שנים גן בוטני מדהים. הגן הבוטני שבו כ 700 מינים שונים של צמחי הבר של א"י, משתרע ליד ביתו שבקיבוץ על שטח מצומצם של שלושה דונמים, הינו מפעל של איש אחד.

סרפד צורב מתכון אולטימטיבי למיגור מחלות החורף
מתכוני סבתה מצמחי בר לבריאות בחורף   08/12/2009

הרמב"ם שהיה גם רופא מפורסם כתב..."צמחי ארץ ישראל מרפאים את יושבי ארץ ישראל"..  ולמה שלא נאמין לו?
בימינו נחבאים החומרים הפעילים, הקיימים באופן טבעי בצמחים, במיני כמוסות סירופים ועוד. בהמשך נביא מספר "מתכונים" בדוקים ומנוסים מצמחים נפוצים המתאימים לעונה זו. למה שלא ננסה?

נימפאה  תכולה מונח חדש בא לעולם ביופיליה
בואו נפרגן לעצמינו - להתחבר לטבע   11/06/2018

מה יש בגנים ובטבע שמדבר אלינו, שמושך אותנו בעבותות של קסם לטייל ולבלות בהם? היום מדברים על ביופיליה- היא הנטייה האנושית המובנית להתקשר לטבע, להתפעם ממנו כאשר אנחנו צופים בתופעות שבטבע, מצמיחת העצים והצמחים, הציפורים והפרפרים המעופפים, הקשר והיחסים ביניהם, ובכלל ממחזור החיים בטבע.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים