חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2541 צמחים מוגדרים.
טיון דביק נסים קריספיל, יוסי ג'יברי
ספר חדש : "צמח ומרפא"   20/03/2017

מה קורה כשמעצב ועורך גרפי משובח עושה אהבה עם מומחה לצמחי תועלת של ארץ ישראל? נולד ספר בן 550 עמודים המעוצבים וערוכים בצבע. כריכה קשה המתאימה להתנהלות בשדה וצילומים מאירי עיניים של הצמחים. הספר שונה מספרים אחרים העוסקים בתחום.

דודא  רפואי טקסי עקירה של צמחי כשפים
אמוץ דפני וסאלח עקל ח'טיב   11/03/2017

טקסים מיוחדים נועדו לבטל את הסכנה האיומה הנשקפת לעוקר צמחים הקשורים לעסקי כישוף ולכוחות האופל למיניהם.  ספר חנוך א', המוכר גם בשם 'ספר העירין' (מלאכים בארמית), הוא ספר חיצוני למקרא שנכתב כנראה בסביבות המאה השלישית לספה"נ. בספר זה מדובר בין היתר על ירידתם של מלאכים חוטאים לארץ, בהנהגתו של מלאך החושך, השר עזאזל, ובמערכת יחסיהם עם בני אדם.

סיכום מאמר חדש
אויבים ואוהבים – כנימות, נמלים וצמחי רעל   02/03/2017

מאמר שהתפרסם לאחרונה בעיתון המדעי  ניתח את יחסי הגומלין הסבוכים בין צמח רעיל מהסוג אַסְקְלֶפְּיָאס, כנימות העלה המזיקות לו שאינן נרתעות מחומרי הרעל והנמלים שמגינות על הכנימות המספקות להן את "טל-הדבש" המתוק והטעים. השאלה היא אם במקרה זה חומרי הרעל מסייעים לצמח או לא?

איריס  ארם-נהריים איריסים יפות עיניה איריסים...
על האיריסים היפים הפורחים בארץ   27/02/2017

זוכרים את הביצוע של עופרה חזה לשיר איריסים? מה הקשר לעינים???   איריס היא אלת הקשת בענן במיתולוגיה היוונית. הסוג כולל כ-200 מינים, והוא ידוע בפרחים מרהיבי-עין, ואכן תורבתו ממנו מינים רבים וטופחו כפרחי קטיף וכצמחי נוי בגינות. כל מיני האיריס הגדלים בר בארץ הוכרזו כמינים מוגנים (פרט לאיריס מצוי =צהרון ) , שהוא אכן שכיח).

ארכיון

צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים