חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2583 צמחים מוגדרים.
פשתה  שעירה לינה ארוחת בוקר וסקס בפרחי פשתה שעירה
פרופסור אמוץ דפני   22/04/2018

הפרחים היפים מושכים את ליבינו  בצבעיהם ריחם באסטטיקה שלהם ויש להם מקום חשוב בטקסיות, סמליות, וכו. אולם הבוטנאים  מודעים היטב  שהפרחים נועדו אך ורק למשוך מבקרים שיבצעו את תהליך ההאבקה , ז"א יעבירו אבקה מהאיבר הזיכרי ( האבקנים) אל האיבר הניקבי (הצלקת) כדי שתתבצע הפריה וכך יתאפשר למין להמשיך להתקיים.

דם-המכבים  האדום ונזכור את כולם
על פרחים המסמלים ימי זיכרון לחללי מלחמה   16/04/2018

בעולמינו ישנה חשיבות רבה ומושרשת לסמלים. הצמח "דם-מכבים אדום" נבחר לייצג ולסמל בישראל את יום הזיכרון לחללי צה"ל, את השכול. האם תמיד זה היה כך? מסתבר שלא! בבדיקת הבולים והחותמות הרשמיות של ישראל מקום המדינה ועד 1970 נבין איך מדינה מספרת את הסיפור שלה דרך הבולים שיצאו לכבוד ימי הזיכרון והעצמאות. מה ישראל העניקה לעצמה ליום ההולדתה? מתברר שלא מעט פרחים.(ראו בגלריה)

60 שניות על שימושים עתיקים ומודרניים בשרף
על ענבר,מור לבונה ומסטיק   16/10/2010

מה הקשר בין מסטיק לקטורת בית המקדש? מה הקשר בין גומי לבושם? הכל מתחיל מהשרף. אספנו עבורכם מספר עובדות מרתקות אודות השרף ושימושיו השונים, מימי קדם ועד ימינו.

שיטת המשוכות אלישע פורת ז"ל כתב לנו מאמר בניחוח נוסטלגי
על שיכים קוצים ומשוכות   09/11/2007

השִׂיכים, כידוע, הם סוג של קוצים. במילונים הבוטניים מוגדרים השיכים פחות מקוצים אמיתיים, אבל יותר מבליטות או מזיפים. הם דוקרים, אבל פחות מקוץ. הם פוצעים, אבל פחות מקוץ. הם מגינים על הצמח משיני אוכליו, אבל פחות מהקוצים הגדולים החדים והמפחידים.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים