חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2501 צמחים מוגדרים.
פרג  אגסני דורון גיסין- פתח תקוה
העשבים השוטים של ימי ילדותי   13/06/2016

פתח-תקווה של ילדותי [שנות ה-40 של המאה ה-20] עדיין נראתה יותר מושבה מאשר עיר. רוב הבתים היו חד-קומתיים, חצרות שתוחמו על ידי צמחיה ולמרות שגרנו במרחק קצר ממרכז המושבה עדיין רוב שכניי הקפידו לטפח גינות ירק, עצי פרי, ומשק חי – תרנגולות , ברווזים, אווזים וצאן. רוב התוצרת הייתה מיועדת לתצרוכת ביתית.

ורד  צידוני עשור לצמח השדה
בסימן הצדעה למתנדבים   01/06/2016

כשאתר "צמח השדה" עלה לרשת האינטרנט בערב חג השבועות לפני עשר שנים, הוא כלל דפי צמח ותמונות של כ-500 מאות מינים. המספר של 2,500 מינים נראה אז רחוק ביותר, הרי התחלנו מאפס והסתמכנו על חובבי צמחים שיתרמו את תמונותיהם, ללא כל תמורה. העובדה שהגענו אל 2,500 מינים שתמונותיהם מוצגות באתר, מעידה בעיקר על רוח ההתנדבות והנכונות לשתף, לטובת הכלל.

אלקנה  סמורה עדכונים בטקסונומיה של מכוסי הזרע - APG IV
כתב : דרור מלמד   01/06/2016

בחודש מאי 2016 פורסמה הרשימה העדכנית של הסדרות והמשפחות של הצמחים מכוסי הזרע (Angiosperms), או בשמם האחר: צמחי הפרחים. הרשימה סודרה לפי המידע הסיסטמטי, הפילוגנטי והאבולוציוני העומד לרשות המדע כיום ומסכמת את היחסים השושלתיים של התפתחות סדרות ומשפחות צמחי הפרחים.

שלמון  יפואי הקיץ הזה תלבשי לבן?
פרחים לבנים פרחים של תקווה   01/06/2014

לצבעים יש השפעה רבה על החיים ועל הטבע. ההשפעה של הצבע גדולה  העולם החי הצומח ובעולמינו אנו. בעולם הצומח הוא מושך בגוונים מסוימים ודוחה אחרים. גם בקרב בני האדם הצבע משקף את מצבנו הנפשי ואת מצב רוחנו וצבע גם יכול לשפרו. לצבע משמעויות רבות: משמעות דתית, משמעות סמלית, משמעות מיסטית, יש לצבע גם הבט רפואי וגם הקשר פסיכולוגי.

ארכיון

מסלולי טיולים   צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים