חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2604 צמחים מוגדרים.
ינבוט השדה על הספר "ליקוט צמחים בארץ ישראל: מדריך מעשי"
שימי רף   12/08/2018

בין ספרי הליקוט שיצאו הקיץ, אי אפשר להתעלם מספרו של שימי רף. הספר אינו אנציקלופדיה או לקסיקון של צמחי בר למאכל, אלא חלון אל עולם שלם שאנו חיים בתוכו והוא סמוי מן העין. הוא עשיר במידע פרקטי איך לגשת אל עולם הליקוט, איך להכיר צמחים באמת ואיך להנחיל את החוויה הזו לילדים ולכל המשפחה.

דיווחים ירוקים מרומניה – מהרי הקרפטים
שרה גולד   27/07/2018

ביקור בכפרים בחבל מרמורש בצפון רומניה הינו מסע לאחור בזמן לתקופה שלפני 200-400 שנים בערך. עדיין יש רבים  שדולים שם את המים הזכים והנקיים מבאר בחצר, גרים בבית עץ מלפני דורות ששופץ שוב ושוב עם גדרות מסורתיים. עדיין נתקלים שם בשיירת צוענים נודדת החולפים בעגלות עץ ישנות  כשכל רכושם זרוק על העגלה כולל הילדים והנשים, על שערותיהם המדובללות  כמו בסרטים של פעם.

קורנית מקורקפת גינה קהילתית - תופעה הולכת ונפוצה
חיבור בין אדם לטבע   24/07/2018

מטרתה העיקרית של הגינה הקהילתית היא אמנם ליצור מקום המחבר בין אנשים וקהילה, אך גם לטבע עצמו יש חלק לא קטן בחיבור הזה, ואפשר לומר אפילו שהוא מהווה כלי להשגתו. באמצעות הקשר לעבודת האדמה, החיבור לצמחים והשהייה באוויר הפתוח, מתקיימת השפעה חיובית על כל המשתתפים במיזם קהילתי מבורך זה.

ורד הכלב השראה לעשייה מקיימת
קיימות ברמת הנדיב - רחלי שוורץ-צחור   12/07/2018

אין זה סוד שחלק גדול מעשייתה של רמת הנדיב מוקדש לשמירה על הטבע ולהנחלת ערכי הקיימות בקרב הציבור הרחב בכלל והקהילה האזורית בפרט. עם זאת, כגוף שאינו שוקט על שמריו, רמת הנדיב אינה מסתפקת בכך. לצד הפעילות הציבורית, החינוכית והערכית היא מקפידה לבדוק תדיר את השפעתה כארגון על הסביבה ועושה הכל כדי לקיים, את הערכים שלה גם בין "כותלי הבית".

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים