חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2602 צמחים מוגדרים.
פעמונית  הדורה פעמונית הדורה- צמח בר מומלץ לגינון
מאת ערגה אלוני   11/06/2018

בכל שנה כאשר פעמונית הדורה Campanula peregrine פורחת ביולי בגינה, אני תוהה ושואלת... למה הצמח כל כך נדיר?? מדוע לא שותלים אותו בגינות בחצר הבית, הצמח יפה והתפרחת התכולה מרהיבה ביופייה. פעמונית הדורה  היא אחד המינים הנדירים ביותר והמרשימים בסוג פעמונית בארץ.

נימפאה  תכולה מונח חדש בא לעולם ביופיליה
בואו נפרגן לעצמינו - להתחבר לטבע   11/06/2018

מה יש בגנים ובטבע שמדבר אלינו, שמושך אותנו בעבותות של קסם לטייל ולבלות בהם? היום מדברים על ביופיליה- היא הנטייה האנושית המובנית להתקשר לטבע, להתפעם ממנו כאשר אנחנו צופים בתופעות שבטבע, מצמיחת העצים והצמחים, הציפורים והפרפרים המעופפים, הקשר והיחסים ביניהם, ובכלל ממחזור החיים בטבע.

גלניה  שעירה מפגש לציון ה"בת מצווש" לאתר צמח השדה
סיור בחוות הנוי ליד מדרש רופין   26/05/2018

במפגש לציון שנת ה"בת מצווה" (12) לעליית אתר צמח השדה לרשת האינטרנט, נערך  סיור בגן הבוטני חוות הנוי ליד מדרשת רופין בעמק-חפר, שהינה גן איקלום בו עצים וצמחים מרחבי העולם אשר נטעו בשנות ה-50 של המאה הקודמת במטרה לבחון את איקלומם כצמחי נוי בישראל. המקום הינו ביקור חובה לחובבי צמחים

שלמון  יפואי הקיץ הזה תלבשי לבן?
פרחים לבנים פרחים של תקווה   01/06/2014

לצבעים יש השפעה רבה על החיים ועל הטבע. ההשפעה של הצבע גדולה  העולם החי הצומח ובעולמינו אנו. בעולם הצומח הוא מושך בגוונים מסוימים ודוחה אחרים. גם בקרב בני האדם הצבע משקף את מצבנו הנפשי ואת מצב רוחנו וצבע גם יכול לשפרו. לצבע משמעויות רבות: משמעות דתית, משמעות סמלית, משמעות מיסטית, יש לצבע גם הבט רפואי וגם הקשר פסיכולוגי.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים