חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2500 צמחים מוגדרים.
שלמון  יפואי הקיץ הזה תשלבשי לבן?
פרחים לבנים פרחים של תקווה   01/06/2014

לצבעים יש השפעה רבה על החיים ועל הטבע. ההשפעה של הצבע גדולה  העולם החי הצומח ובעולמינו אנו. בעולם הצומח הוא מושך בגוונים מסוימים ודוחה אחרים. גם בקרב בני האדם הצבע משקף את מצבנו הנפשי ואת מצב רוחנו וצבע גם יכול לשפרו. לצבע משמעויות רבות: משמעות דתית, משמעות סמלית, משמעות מיסטית, יש לצבע גם הבט רפואי וגם הקשר פסיכולוגי.

צלף  קוצני צאו ללקוט כפתורים ותימורות - כבשו ותהנו
עת פריחת הצלף   02/06/2010

"שלושה עזין הן: ישראל באומות, כלב בחיות ותרנגול בעופות. ויש אומרים אף עז בבהמה דקה, ויש אומרים אף צלף באילנות" (ביצה דף כ"ה עמוד ב'). למה זכה לתואר עז? ולמה נחשב לאילן? 

על גאון קטלוני שיצירותיו הושפעו מהטבע
האדם הינו תבנית נוף מולדתו   10/05/2016

אנטוניו גאודי נולד בעיירה ראוס בחבל קטלוניה.  בילדותו היה חולני ולכן לא ביקר בבית הספר, זמן זה נוצל על ידו להתבוננות והתפעלות  מהטבע  הסובב אותו, הוא חקר את גלי הים, הקמטוטים הנוצרים על שפת הים , הצדפים,  הגלים, הסלעים, דיונות החול, העצים פרפרים והפרחים.

מלפפון  משולש איורים של דלועיים בפסיפסי ארץ ישראל מן התקופה הביזנטית
ד"ר ענת אביטל   02/01/2016

על פסיפסים מן התקופה הביזנטית מארץ ישראל עוצבו מגוון רחב של למעלה מ-30 מיני פירות. איורים אלו משקפים היטב את מגוון הפרות שניצרכו על ידי תושבי הארץ הקדומים. מן המחקר האחרון עולה שבפסיפסי ארץ ישראל עוצבו גם שישה פירות שונים של דלועיים. זיהויים החזותי של פירות הדלועיים מן הפסיפסים,

ארכיון

מסלולי טיולים   צימרים בצפון   פרחים   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים