חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2503 צמחים מוגדרים.
חרדל לבן המלקטים עובדים גם בקיץ!!!
אביבית ג'וטי ברקוביץ'   18/07/2016

לך אל נמלה עצל ראה דרכיה וחכם... קבע שלמה המלך במשלי.  הטורחים בקיץ יאכלו ויהנו מתבליני הבר במשך כל השנה . אביבית ג'וטי ברקוביץ' מכניסה אותנו לעניינים ...הקיץ הישראלי חם ויבש ... ובכל זאת מוצאים בו מה ללקט ולא מעט, בעיקר פירות וזרעים.

ברגיה  אמנית בריכת חורף תל-אביב – עבר, הווה, עתיד
עמיר פז   14/07/2016

האזור שבין שכונת אזורי-חן  לצומת גלילות היה מקדמת דנא שטח מוצף-גשמים וביצתי וברבות השנים, עם הפיתוח המואץ של העיר, הלך והצטמצם לכדי שלוליות חורף עונתיות, עד לייבוש שרידי השלולית הטבעית האחרונה לפני מספר שנים.

פרג  אגסני העשבים השוטים של ימי ילדותי
דורון גיסין - פתח-תקוה   13/06/2016

פתח-תקווה של ילדותי [שנות ה-40 של המאה ה-20] עדיין נראתה יותר מושבה מאשר עיר. רוב הבתים היו חד-קומתיים, חצרות שתוחמו על ידי צמחיה ולמרות שגרנו במרחק קצר ממרכז המושבה עדיין רוב שכניי הקפידו לטפח גינות ירק, עצי פרי, ומשק חי – תרנגולות , ברווזים, אווזים וצאן. רוב התוצרת הייתה מיועדת לתצרוכת ביתית.

ורד  צידוני עשור לצמח השדה
בסימן הצדעה למתנדבים   01/06/2016

כשאתר "צמח השדה" עלה לרשת האינטרנט בערב חג השבועות לפני עשר שנים, הוא כלל דפי צמח ותמונות של כ-500 מאות מינים. המספר של 2,500 מינים נראה אז רחוק ביותר, הרי התחלנו מאפס והסתמכנו על חובבי צמחים שיתרמו את תמונותיהם, ללא כל תמורה. העובדה שהגענו אל 2,500 מינים שתמונותיהם מוצגות באתר, מעידה בעיקר על רוח ההתנדבות והנכונות לשתף, לטובת הכלל.

ארכיון

מסלולי טיולים   צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים