חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2553 צמחים מוגדרים.
על גאון קטלוני שיצירותיו הושפעו מהטבע
האדם הינו תבנית נוף מולדתו   10/05/2016

אנטוניו גאודי נולד בעיירה ראוס בחבל קטלוניה.  בילדותו היה חולני ולכן לא ביקר בבית הספר, זמן זה נוצל על ידו להתבוננות והתפעלות  מהטבע  הסובב אותו, הוא חקר את גלי הים, הקמטוטים הנוצרים על שפת הים , הצדפים,  הגלים, הסלעים, דיונות החול, העצים פרפרים והפרחים.

דרור מלמד, "מלמד" אותנו משהו אודותיה...
הבטטה: טעימה ויפה   27/01/2008

מי לא מכיר את הבטטה? כולנו יודעים ששורשי הצמח יוצרים פקעות מוארכות עשירות בעמילן וסוכר המשמשות למספוא ולמאכל בעל ערכים תזונתיים גבוהים. כולנו מכירים את המתכונים הרבים - פשוטים ואנינים - להכנת בטטות, הכוללים אפיה, בישול, טיגון, מרקים ופשטידות. אולם למרות היכרותנו הרבה עם השורש המתקתק, רק מעטים יודעים כי

פרג  אגסני על הפרג האדום האדום הזה
על פולקלור ושימשי הפרג   01/04/2017

"רבים רבים נחשפו מזה כחודש  לפריחה המרהיבה  של שדות הפרגים בצפון ובמרכז הארץ . זה התחיל מדיווחים מהכפר ני שבצפון . אני קורא לזה צפון אדום  כיוון שהתופעה השנה חובקת שדות חקלאיים רבים, למשל בקעת יבנאל - שדות פוריה וממליץ לרבים נוספים לטייל ולהתרשם שם טרם היעלמם ועל סף הפיכתם  לחלום תרתי משמע."..

טיון דביק נסים קריספיל, יוסי ג'יברי
ספר חדש : "צמח ומרפא"   20/03/2017

מה קורה כשמעצב ועורך גרפי משובח עושה אהבה עם מומחה לצמחי תועלת של ארץ ישראל? נולד ספר בן 550 עמודים המעוצבים וערוכים בצבע. כריכה קשה המתאימה להתנהלות בשדה וצילומים מאירי עיניים של הצמחים. הספר שונה מספרים אחרים העוסקים בתחום.

ארכיון

צימרים בצפון   אלבום תמונות  

israelbiz- בניית אתרים