חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2608 צמחים מוגדרים.
דודא  רפואי על שפת הפרחים ושירה
אמוץ דפני   01/10/2018

כל מי שהתענין, אי  פעם, בחלקם של הפרחים כסמלים לביטוי רגשות אנושיים ודאי נתקל ב"שפת הפרחים". מדובר ברעיון שלפיו לפרחים מסוימים יש משמעות המאפשרת לבטא  באמצעותם רגשות שקשה להביע במלים. לפרחים יוחסה סמליות כמו:" זכרון נפלא", "חיבה", "עדינות", "דבקות במשימה" וכ'. 

תיעוד בצילום - בוסתן עתיק לאחר שרפה
מחול האש   30/08/2018

מאז ומתמיד חשש האדם מכוחותיו האדירים  של  הטבע  וניסה להגביל אותם, או "לפייס " אותם ע"י סגידה באמצעות תפילות מנחות וטקסים. כשיש אירוע כמו שרפה משתוללת אנו מבינים כי כוחנו מוגבל וכי כוחות הטבע, המתגלים במלוא עוצמתם בשרפות שיטפונות ועוד, חזקים מאתנו .

ינבוט השדה על הספר "ליקוט צמחים בארץ ישראל: מדריך מעשי"
שימי רף   12/08/2018

בין ספרי הליקוט שיצאו הקיץ, אי אפשר להתעלם מספרו של שימי רף. הספר אינו אנציקלופדיה או לקסיקון של צמחי בר למאכל, אלא חלון אל עולם שלם שאנו חיים בתוכו והוא סמוי מן העין. הוא עשיר במידע פרקטי איך לגשת אל עולם הליקוט, איך להכיר צמחים באמת ואיך להנחיל את החוויה הזו לילדים ולכל המשפחה.

קורנית מקורקפת גינה קהילתית - תופעה הולכת ונפוצה
חיבור בין אדם לטבע   24/07/2018

מטרתה העיקרית של הגינה הקהילתית היא אמנם ליצור מקום המחבר בין אנשים וקהילה, אך גם לטבע עצמו יש חלק לא קטן בחיבור הזה, ואפשר לומר אפילו שהוא מהווה כלי להשגתו. באמצעות הקשר לעבודת האדמה, החיבור לצמחים והשהייה באוויר הפתוח, מתקיימת השפעה חיובית על כל המשתתפים במיזם קהילתי מבורך זה.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים