חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2732 צמחים מוגדרים.
גזר קיפח מלקטים עם צמח השדה
לכבוד שבועות אנו נלקט בלבן...   03/05/2021

לקראת חג השבועות ננסה להיכנס לנעלי אבותינו הלקטים פעם בחודש, רות גם היא ליקטה שיבולי חיטה, המבשילים בדיוק בעונה זו. גם עכשיו כשכבר חם, יש בחוץ, שפע של צמחים פירות, זרעים ואפילו עלים  ללקט.

מרוות ירושלים ליום ירושלים: על צמחים, עצים ואבנים בעיר הקודש ירושלים
מאת אורי פרגמן-ספיר ושרה גולד   09/05/2018

העיר ירושלים רבת-הוד, יפהפייה וקדושה לשלוש הדתות: יהדות נצרות ואסלם, עיר שנכספו אליה מאות ואלפי שנים, שאבניה צפו במלחמות, בשריפות, חורבן ושיקום, שהחליפה ידיים וכובשים. עיר הנמצאת בקצה החבל הים-תיכוני בואכה המדבר, בצפון הרי יהודה, בואכה השומרון .

גזר קיפח האבקה בראי ישראלי
האבקת גזר קיפח, דן איזיקוביץ ואמוץ דפני   25/04/2021

הגזר הקיפח פורח עכשיו בשדות ובצדי דרכים באזורים רבים בארץ. קשה להתעלם מהצמחי םהגבוהים עם התפרחות הגדולות בצבע לבן המתנדנדות ברוח. לתפרחות הגזר הקיפח יש קישוט דמוי כתר שחור במרכזן, הבולט על הרקע הלבן. אבל, כאשר על התפרחת נוחתים זבובים וחיפושיות קשה להבחין בכתם השחור שביניהם. מה תפקידו של כתם שחור זה? במה הוא מועיל לצמחים? שאלות אלו הטרידו חוקרים שנים רבות. כל הפרטים בכתבה המלאה...

חמציץ  נטוי סקר חמציצים בישראל
קריאה להשתתפות בפרויקט מדע אזרחי   21/04/2021

התצפיות על ההתפשטות המהירה של החמציץ בשמורות ובמקומות אחרים מעלות את החשד שהחמציץ החל להתרבות בארץ ברבייה מינית ולייצר זרעים הנפוצים בקלות רבה יותר. אנו קוראים לכל חובבי הצמחים בישראל להתבונן בצמחי החמציץ ולדווח לנו על אברי הרבייה בפרחים שלהם ועל הופעה של פירות. תצפיות אלו עשויות לסייע בתכנון הפעולות לצמצום ההתפשטות של החמציץ.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים