חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2724 צמחים מוגדרים.
צפורנית ארצישראלית טבע עירוני – כן זה אפשרי !!!
מירי דהאן - רכזת הגינה   15/03/2021

"האחו הפורח", בשכונת גבעת חוטר בבאר יעקב, הוא אי קטן של טבע עירוני. יום אביב כאן מתחיל בציוצי ציפורים (ניצפו בגן כ-20 מיני ציפורים. ביניהם: ירגזי, נקר, צופית, נחליאלי, סנונית רפתות, עלווית, דוכיפת, בולבול, דרור ועוד).

פרג  אגסני על הפרג האדום האדום הזה
על פולקלור ושימשי הפרג   01/04/2017

"רבים רבים נחשפו מזה כחודש  לפריחה המרהיבה  של שדות הפרגים בצפון ובמרכז הארץ . זה התחיל מדיווחים מהכפר ני שבצפון . אני קורא לזה צפון אדום  כיוון שהתופעה השנה חובקת שדות חקלאיים רבים, למשל בקעת יבנאל - שדות פוריה וממליץ לרבים נוספים לטייל ולהתרשם שם טרם היעלמם ועל סף הפיכתם  לחלום תרתי משמע."..

נורית  אסיה קיראו את הכתבה, צאו לטבע ותדעו להבדיל
איך נדע להבדיל: כלנית, נורית או פרג ואולי צבעוני?   25/03/2012

בשל צבעם האדום של פרחי הכלנית, הנורית והפרג (ואולי גם הצבעוני?) וסמיכות מועדי פריחתם רבים מתקשים להבחין ביניהם. לכולם פרחים אדומים הנראים כצלחת. הכלניות מכל הצבעים שייכות כולן למין אחד, הנורית הפורחת באדום היא נורית אסיה, בן הפרגים הפורחים בארץ יש מספר מינים- הפרג בעל הפרח הגדול והנפוץ ביותר הינו פרג אגסני.

פרג  אגסני במיתוסים עתיקים קשור הפרג לדם הרוגים, לכישופים,
בשדות פלנדריה מתנועעים הפרגים ...   16/04/2007

בימים אלה פורחים באדום לוהט, שדות פרגים ברחבי הארץ. לפרח הפרג ישנן קונוטציות של דם. הפרג הוא פרח הזיכרון הרשמי לחללי מלחמת העולם הראשונה. בקרבות העקובים מדם שהתרחשו בבלגיה נהרגו מאות אלפי חיילים, ונקברו במקום. כשהגיעו קרובי המשפחה של החללים לבקר את קברי יקיריהם בבלגיה בשנים שלאחר המלחמה, גילו שבתי הקברות ושדות התבואה המקיפים אותם מכוסים בפרגים אדומים.

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים