חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2763 צמחים מוגדרים.
קייצת מסולסלת זרעי קיץ נישאים ברוח - מאיר אריאל
עמרם אשל   10/06/2022
כך כתב מאיר אריאל בשיר הנושא של אלבומו שיצא בשנת 1993. 
בפזמון:זרעי קיץ, נישאים ברוח, מעירים זכרונות, מעוררים ערגונות, זרעי קיץ באים בנחיריים, ורומזים איזה קיץ, הולך להיות. זו העונה בה נישאים הזרעים ברוח ונפוצים למרחקים. 
 
שלמון  יפואי מי אני ומה שמי...
חיפוש מתקדם תואם אפליקציה   22/05/2022
קק"ל וצמח השדה משיקים את החיפוש המתקדם החדש והידידותי, שמותאם לטלפונים הניידים והינו תואם אפליקציה. הוא מותאם לטלפונים ניידים , ידידותי  עם סינונים מתאימים. הממשק הינו בגרסת בטא, הינכם מוזמנים לשלוח לנו (רק למייל האתר) פידבקים (אפשר גם חיוביים) 
 
פרג  אגסני הפרחים של בריגדיר קיש
שלח רועי קן-תור   20/05/2022

מה עושה חובב צמחים המוצא כיום צמח יפה? מצלם אותו מכמה כיוונים ומעלה לרשתות החברתיות. אבל, במאות הקודמות נהגו חובבי הצמחים אחרת. הם היו קוטפים את הפרח ומייבשים אותו כדי שיישמר ויוכלו להסתכל ולהיזכר בו בעתיד. מפתיע לדעת שאחד מאלה שנהגו כך היה ציוני נלהב וקצין גבוה בצבא הבריטי שהשאיר אחריו אוסף צמחים מיובשים ממדבריות צפון אפריקה, שאסף בזמן המלחמה. רועי קן-תור מציג צילומים של האוסף המיוחד הזה. על חובב הצמחים המיוחד במינו בכתבה המלאה...

חלבלוב  הים ככה ייעשה לצמח פולש
עמרם אשל   14/05/2022

סיכום מאמר שהתפרסם לאחרונה, המתאר טיפול מוצלח בחלבלוב הים, שהוא צמח לא נפוץ בחופי הים שלנו, אבל נחשב לצמח פולש מסוכן בניו-זילנד. כדאי לקרא כדי ללמוד איך צריך לפעול נגד צמחים פולשים.

ארכיון