הדפסה

אור זרוע : על גינון, צבעים, אור וצילום

רועי קן תור   04/02/2021

מי שיכול היה, בוודאי "פינק" את גינתו או צמחי מרפסתו בימי הסגר הארוכים. גידול צמחים מהווה פעולה של אופטימיות, זו נחוצה לנו בימים אלה. רועי קן-תור מספר לנו על השפעת האור על הטבע הסובב אותנו, על גינותינו, ובעיקר, כיצד הוא ממלא אותנו וגורם לנו להרגיש.

לאור זאת, ננסה להבין, כיצד ראוי לעצב את הגינה שלנו ולמקם את הצמחים שבה. רועי מדגים בתמונות, שיעזרו לנו לבחון את הקשר בין האור לבין עדשת המצלמה ויציע איך לשפר את יכולת הצילום שלנו.

רועי אמן: גנן וצלם בחסד, מספר לנו באתר האסטטי והמקסים שבנה על תכנון גינות, מציג מתצלומיו ומספר במילותיו:
"דומה כי קרן אור דקה, עוברת כחוט השני בכל הכתבות אותן הגשתי לכם במהלך השנים. קרן אור המאירה את הטבע וצמחיו באור חדש ויוצרת מילים ותמונות מרגשות עין ולב. והרי אלמלא נגיעת האור, ולו הקטנה ביותר, מה יעשו עינינו? מה יבין שכלנו? ומה ירגיש לבנו? וכמאמר החכם באדם- ''ומתוק האור וטוב לעיניים לראות אור השמש'' (קהלת יא ז).
...

על כל אזור בעולם מאירה השמש מזווית שונה ונותנת לו תאורה משלו. מטיילים בעולם מעידים, כי האור הנופל על ארצנו מיוחד במינו. אמנם בשעות הצהריים, כשהשמש גבוהה במרכז השמים, האור בוהק וקצת קשה להתבונן ולצלם, אך לכן התכנסנו בשעה מוקדמת זו- אין כמו אור הזריחה ואור השקיעה, כדי לחזות במראות הנפלאים של ארצנו. כשהשמש נמוכה, נראה זה כאילו הכניסו את העולם לתוך סטודיו, בו התאורה מכוונת בצורה מדויקת ומחמיאה לכל מה שעומד בדרכן של קרני האור".

אין מי שמגנן ומצלם שלא יתפעל מהאתר ומתצתלומיו של רועי
לכתבה המלאה

לאתר של רועי

המלצה: הרשמו לניוזלטר שלו

גינון חסכוני במים  

israelbiz- בניית אתרים