משפחות הצמחים

בסוף המאה ה-18 קבע המדען השוודי לינה (Carl Linnaeus, 1707-1778), הנחשב כאבי תורת המיון (טקסונומיה) המודרנית, שמות מדעיים בין-לאומיים לכל הצמחים ולכל בעלי-החיים שהיו ידועים בתקופתו. הוא מיין את היצורים החיים לשתי ממלכות: ממלכת הצמחים וממלכת בעלי החיים. כל אחת מהממלכות נחלקת למערכות, כל מערכה נחלקת למחלקות, כל מחלקה נחלקת לסדרות, כל סדרה נחלקת למשפחות, כל משפחה נחלקת לסוגים, כל סוג נחלק למינים.
לכל מין שם המורכב מהסוג אליו הוא שייך ומהמין הייחודי, לדוגמה: איריס הגלבוע ואיריס הנגב הם שני מינים נפרדים בסוג איריס והם קרובים יותר זה לזה מבחינה צורנית וגנטית מאשר לסביון אביבי, למשל. שיטתו התקבלה ומאז ועד היום נוספו מינים רבים ועודכנו הקבוצות השונות אליהן הם שייכים.
למעוניינים בהרחבה בנושאי מיון ושיוך המינים לקבוצות טקסונומיות, מאפייניהן והקשרים ביניהן, אנו מביאים לראשונה באופן מקוון סדרת תקצירים עדכנית ומקיפה:

הקשה על שם המשפחה בדף זה, תוביל להסבר אודות המשפחה ומאפייניה ולרשימת הצמחים הקיימים בארץ במשפחה זו. הקשה על שמות המינים הגדלים בישראל, שבתחתית כל תקציר על המשפחה, מובילה לדף המין, בו ניתן למצוא תמונות ותיאור מפורט של המין המסויים.

להמשך קריאה...
נמצאו 44 משפחות
איריסיים (2)
אספרגיים (1)
ארכוביתיים (4)
בוציציים (1)
גומאיים (18)
גפיתיים (1)
דגניים (7)
דולביים (1)
דנשטטיים (1)
הרדופיים (3)
ורבניים (3)
ורדיים (3)
זיתיים (1)
חבלבליים (2)
חלבלוביים (2)
חלמיתיים (1)
ירבוזיים (2)
כופריים (3)
כף-צפרדע (3)
לועניתיים (3)
לופיים (2)
לחכיים (6)
מורכבים (6)
מימוניים (1)
מצליבים (1)
מרסיליים (1)
נאדידיים (1)
נהרוניתיים (1)
נופריים (2)
נוריתיים (2)
נר-הלילה (3)
נרקיסיים (1)
סוככיים (3)
סופיים (4)
סמריים (3)
ערבתיים (2)
עריים (1)
פיטולקיים (1)
פרעיים (1)
קטניות (10)
קרנניים (2)
רקפתיים (2)
שבטבטיים (2)
שפתניים (9)